“Welcome pack” – tworzymy pakiety przetrwania dla uchodźców

Uwaga ‼️Uruchamiamy akcję “Welcome pack”🇵🇱🇺🇦
👉🏻 Akcja polega na stworzeniu pakietów przetrwania przeznaczonych dla osób oczekujących na przejściu granicznym Budomierz – Hruszów, po stronie ukraińskiej.
👉🏻 Dlaczego to takie ważne:
Po polskiej stronie na osoby uciekające z Ukrainy czeka profesjonalna, dobrze zorganizowana pomoc. Musimy zabezpieczyć ludzi aby dotrwali do momentu przejścia przez granicę. Nasza ekipa w miasteczku humanitarnym przy pieszym przejściu Budomierz – Hruszów codziennie troszczy się o kondycję tysięcy osób!!
‼️Pomóżcie nam stworzyć pakiety przetrwania:
➡️ Co powinno się w nich znaleźć:
👉🏻 Opcja podstawowa: chusteczki nawilżane, mała woda, małe soki oraz suchy prowiant np. baton energetyczny itp.
👉🏻 Opcja dodatkowa: Koc termiczny, ogrzewacze do rąk, płyn do dezynfekcji, żel pod prysznic, mały sportowy ręcznik, powerbank (naładowany), wodoodporne opakowanie na dokumenty, pasta do zębów, szczoteczka, chusteczki higieniczne, mydło, pampersy, podpaski, słodycze, kolorowanki i kredki.
‼️ Całość musi zostać zapakowana w mocną torbę foliową bądź worek z szelkami
Gotowe pakiety przekażemy bezpośrednio do osób czekających na pomoc!
———–
🇺🇦 Stowarzyszenie Folkowisko od początku wojny w Ukrainie działa na granicy przy przejściu Budomierz – Hruszów. Wolontariusze segregują i wydają dostarczone do magazynu w Cieszanowie artykuły, podają ciepłe posiłki, koordynują działania, udzielają potrzebnej pomocy. Sytuacja na granicy po stronie ukraińskiej wygląda bardzo źle, z dnia na dzień ludzie są coraz gorzej przygotowani do panujących warunków. Brakuje podstawowych produktów. Największe zapotrzebowanie jest na artykuły pierwszej potrzeby: jedzenie oraz artykuły higieniczne.