Solidarni z Ukrainą! Koncert Wernyhory

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Wernyhora, który odbędzie się w niedzielę, 27 marca 2022 r., o godz. 17, w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.
Koncert jest wyrazem naszej solidarności z walczącą Ukrainą oraz ukraińskimi uchodźcami, którzy, niosąc ze sobą traumę wojny, znaleźli się na ziemi lubaczowskiej.
Partnerem koncertu są Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec i Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.
Mając świadomość ogromu potrzeb, zarówno tu, na miejscu, dla osób, które wiele godzin oczekują na przejście granicy, a potem starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jak i tych, którzy walczą na froncie – całkowity dochód z koncertu przeznaczamy na pomoc charytatywną. Wejściówką na koncert jest pomoc rzeczowa lub finansowa dla potrzebujących.
Informacje na temat tego, co jest obecnie najbardziej potrzebne znajdziecie na profilach facebookowych:
– Stowarzyszenie Folkowisko,
– Stowarzyszenie Przystanek Horyniec,
– Szlachetna Paczka Lubaczów.
Poinformujemy Was o do kogo i na jaki cel trafi pomoc.
Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym wernisażowi wystawy „Recykling kulturowy. Pogranicze”, serdecznie zapraszamy! Niech oba wydarzenia będą dla Was w tym trudnym czasie chwilą wytchnienia, w ten sposób również możemy pomóc!
Link do wydarzenia na fb TUTAJ
Wernyhora to trio artystów, Daria Kosiek, Anna Oklejewicz i Maciej Harna, związanych z południowo-wschodnimi rejonami Polski, którzy prezentując swą twórczość w na pozór skromnych i kruchych aranżacjach, potrafią nadać tradycyjnym tematom siłę i moc, autentyzm i wiarygodność. W repertuarze mają utwory z różnych kręgów polskiego pogranicza, z pewnością jednak nie przypadkiem swoją pierwszą płytę „Bojkowski głos Bieszczadu”, z której utwory usłyszymy, poświęcają muzyce wywodzącej się ze źródeł bojkowskich, z tradycji, jak się okazuje, pobrzmiewającej jeszcze niekiedy tu i tam w Bieszczadach.